İptv Nedir? Lig Tv İzle Nasıl İzlenir?

0
lig tv iptv seyret

Konumuzun başlığını neden böyle yaptığımızı açıklayalım isterseniz. İnsanlar genelde iptv’nin ne olduğunu lig tv iptv gibi google aralamarında karşılaşıyorlar, ip tv nedir? diye başlıyorlar aramaya. ip tv internet kabloları üzerinden yayın yapabilen, geniş bant alana ihtiyaç duyan ve özelleştirilebilen bir çeşit yeni nesil televizyon yayınıdır.

ligtv izle ip tv izle

iptv yakın gelecekte, insanların tv izleme anlayışlarını değiştirecek, eğlence ve iletişim anlayışına yepyeni boyutlar getirecek teknolojinin kısaltması diyebiliriz. Birde o kadar eğlenceli olacak ki bir taraftan maç izlerken arkadaşınızla maç sırasında konuşma penceresi açarak konuşabileceksiniz. Sponsorlar edinerek izlemek istediğiniz filmlerin bir bölümünü, ekranda sponsor reklamı görünmesi şartıyla daha ucuza veya bedavaya izleyebileceksiniz. Ağzınızı daha da sulandıralım, ekranın bir köşesinde maç izlerken diğer köşesinde de amerika’daki halalarınızı teyzelerinizi veya çocuklarınızla görüntülü haberleşebileceksiniz. Ama kötü haber ise bant genişliğinin büyükce olduğu. Minimum 20mbps olması diyenler var fakat 2mbps şuan için görüntüyü alabilmenize olanak sağlıyor. Şu durumda iptv yayıncılığının türkiye’de podyuma çıkması uzun sürecek gibi. Yani kablolu tv karşısında bilgisayara devam edeceğiz.

ligtv izle iptv izle

Peki bu iptv’yi nasıl kullanacağız bir örnekle açıklayalım. İzlemenin bir çok yolu var bunuda bir yere yazın :) Google amca size çok yol gösterir. Biz VLC media player ile kısaca değinelim. VLC media player‘ı buradan indirin. Daha sonra bilgisayarınıza kurun, kurulum çok basik ileri ileri son dedinizmi hemen kurar. VLC media player’ı açın ve klavyeden CTRL+N tuşlarına basarsanız Ortam Aç diye bir menü gelir ve aşağıda ağ kısmına Bir ağ internet adresi yazın: diyen bir yere var oraya internetten bulduğunuz iptv linklerini yapıştırın ve oynat deyin.

iptv izle ligtv izle

İyi seyirler, unutmadan ekleyelim burada anlatılan iptv nasıl çalıştırılır bir fikirdir. Kesinlikle illegal bir link veya bir yayın yapılmamaktadır.

Etiketler:, , , , , ,

Comments are closed.

Yoruma Kapalıdır.